Услуги экспертов

продажа заградительных огней

Заградительные огни от производителя купить заградительный огонь

 

 

Нормативная база (UKR)

В соответствии с:

  • Государственными строительными (ДБН В.2.2…  :2008 «Проектування висотних житлових і громадських будинків» 
  • Государственными строительными нормами (ДБН В.2.5-23-2003) «Проектування електрообладнання об'єктів цивильного призначення»;
  • Постановление КМУ № 401 от 29.03.2002 года;
  • Наставлениями по аэродромным службам гражданской авиации (НАС ГА-86);
  • Сертификационными требованиями к аэродромам Украины;
  • Воздушным кодексом Украины;
  • Постановлением КМ Украины от 31.12.1993 года № 1094;
  • Предложения МЧС Украины.

все высотные здания и сооружения, а также оградительные сооружения во время строительных и ремонтных работ, в обязательном порядке подлежат световой маркировке.

ДЕРЖБУД УКРАЇНИ.
ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ (ДБН В.2.2-...-2008).
(ВИТЯГ)

Згідно ст. 2.8. Висотний будинок необхідно облаштовувати системою світломаркування за вимогами відповідно до чинних авіаційних правил. Висотними будинками, які потребують облаштування системою світломаркування, необхідно вважати будинки висотою 50 метрів і більше незалежно від їх розташування в межах населеного пункту або за його межами.
     Обладнання системою світломаркування висотного будинку виконується згідно із стандартом ІКАО ст.6.3 Додатку №14 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію від 07.12.1994 року.

Згідно ст. 2.10. Висотні будинки необхідно оснащувати автоматизованими системами моніторингу та управління (АСМУ). При розробленні завдання на проектування і в процесі проектування повинні бути враховані вимоги до АСМУ, в тому числі щодо відповідності комплексів автоматизації інженерних систем, визначення рівня АСМУ, на якому будуть інтегровані до АСМУ системи безпеки та вимоги до організаційно-розпорядчих заходів згідно ДСТУ-  Н.Б.В.2.5-37.

Згідно ст. 2.13. До проектування та виконання монтажних робіт щодо встановлення системи світломаркування допускаються організації, які сертифіковані Державіаадміністрацією України. Контроль за технічним станом систем світломаркування висотних споруд здійснюється органами нагляду Державіаадміністрації України.

Згідно ст. 5.118. Для висотних будинків слід влаштовувати пристрої для вогнів світлового огородження. Управління вогнями світлового огородження повинне бути автоматичним (з можливістю ручного управління з диспетчерської) і включатися залежно від рівня природного освітлення.

Згідно ст. 5.165. Висотний будинок необхідно оснащувати автоматизованою системою моніторингу і управління (АСМУ) відповідно до вимог ДСТУ-Н Б В.2.5-37.

ДЕРЖБУД УКРАЇНИ.
ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ (ДБН В.2.5-23-2003).
(ВИТЯГ)

Ці Норми поширюються на проектування електропостачання, електричного освітлення і силового електрообладнання нових та існуючих, що підлягають реконструкції та капітальному ремонту, житлових будинків, зазначених у СНІП 2.08.01 і ДБН 79, адміністративних і побутових будинків, зазначених у СНіП 2.09.04, та громадських будинків і споруд, наведених у додатку А ДБН В.2.2-9.
    Вимоги цих Норм є обов'язковими для юридичних та фізичних осіб - суб'єктів інвестиційної діяльності на території України незалежно від форм власності та відомчої належності.

Згідно ст.1, п.1.2, обладнання і матеріали, які використовуються в електротехнічних установках об'єктів цивільного призначення, у випадках, передбачених чинним законодавством, повинні супроводжуватись гігієнічним висновком МОЗ України, декларацією про відповідність або свідоцтвом про визнання чи сертифікатом відповідності продукції.

Згідно ст.2 (таблиця 2.1.), всі будинки і споруди, що за ступенем надійності електропостачання належать до категорії I та вищі за 16 поверхів, повинні мати світлове огородження.

Згідно ст.3, п.3.14, улаштування вогнів світлового огородження повинно виконуватись згідно з вимогами до маркування і світлового захисту висотних перешкод за нормами Міністерства транспорту України (НАС ГА, глава 3.4 “Дневная маркировка и светоограждение высотных препятствий”).

Згідно ст.3, п.3.36, вибір типу світильників слід виконувати з урахуванням характеру їх світлорозподілення, економічної ефективності та умов навколишнього середовища. 
     Даний пункт унеможливлює використання для світлового огородження світильників типу НТУ11, СС, НСП, ВЗГ, тощо, що не розроблялись та не сертифікувались, як загороджувальні вогні, сила світла та світлорозподілення яких, не відповідає вимогам до маркування і світлового огородження висотних перешкод за нормами Міністерства транспорту України.

Згідно ст.5, п.5.5.1, живлення вогнів світлової огорожі повинно виконуватись лініями безпосередньо від ВРП. При цьому лінії живлення вогнів світлової огорожі повинні бути самостійними.

ПОСТАНОВА КМУ №401
«Про затвердження Положення про використання повітряного простору України»
Від 29 березня 2002 року.
(ВИТЯГ)

XI. Порядок розташування, будівництва, реконструкції та маркування об’єктів, що можуть створити загрозу безпеці повітряного руху
   146. Умови розташування, будівництва, реконструкції та маркування об’єктів, що можуть створити загрозу безпеці повітряного руху, погоджуються з Міноборони, Укравiатрансом, Украерорухом та РДЦ. Розташування та будівництво об’єктів, дійсна висота яких перевищує 50 метрів, погоджуються з Міноборони, Укравiатрансом, Украерорухом.
  147. В Укравiатрансi підлягає погодженню вибір майданчиків для проектування, будівництва, розширення, реконструкції i технічного переобладнання:
     1) аеродромів, постійних та тимчасових злітно-посадкових майданчиків;
     2) об’єктів у межах смуг повітряних пiдходiв до аеродромів, а також поза межами цих смуг у радiусi 10 кiлометрiв від контрольної точки аеродрому (КТА);
    3) об’єктів заввишки 50 метрів i більше стосовно висоти аеродрому на вiдстанi від 10 до 30 кiлометрiв від КТА;
   4) лiнiй зв’язку, електропередачі, вибухонебезпечних, радiотехнiчних, свiтлотехнiчних та інших об’єктів (залізничних колій, автомобільних шляхів, кар’єрів тощо), які можуть створити перешкоди в функцiонуваннi аеродрому, його радiотехнiчних засобів або радiотехнiчних пристроїв повітряних трас незалежно від їх розміщення;
     5) об’єктів заввишки 50 метрів i більше незалежно від їх розміщення.

153. Розмiщення об’єктiв поза районами аеродромiв, якщо їх дiйсна висота перевищує 50 метрiв, пiдлягає погодженню з Головним штабом Вiйськово-Повiтряних Сил i штабом Вiйськово-Повiтряних Сил оперативного командування, на територiї та у зонi вiдповiдальностi яких планується розмiщення цих об’єктiв.

154. З метою забезпечення безпеки польотiв повiтряних суден особи, яким належать постiйнi i тимчасовi висотнi споруди, зобов’язанi розмiстити на цих спорудах за власний рахунок нiчнi i деннi маркувальнi знаки вiдповiдно до норм придатностi аеродромiв.

155. Лiнiйнi споруди (лiнiї зв’язку, електропередачi, канатнi дороги тощо) заввишки 50 метрiв i бiльше над мiсцевiстю, а лiнiї електропередачi загальнодержавного значення незалежно вiд їх висоти маркуються через кожнi 100 метрiв макетами куль дiаметром 0,5 метра бiлого та оранжевого кольору з обох бокiв вiд мiсць перетину з лiнiйними орiєнтирами (рiчками, автомобiльними дорогами, залiзницями) на вiдстанi не менше нiж 500 метрiв.

МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ.
ДЕРЖАВІАСЛУЖБА УКРАЇНИ.
СЕРТИФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ ДО ЦИВІЛЬНИХ АЕРОДРОМІВ УКРАЇНИ.
(ВИТЯГ)

8.1.9. Будь-який не аеронавігаційний наземний вогонь, що розташовується поблизу аеродрому, який може спричиняти небезпеку повітряному судну, повинен усуватись, екрануватись або іншим способом модифікуватись для ліквідації джерела небезпеки.

8.1.10. Не аеронавігаційний наземний вогонь, що внаслідок своєї інтенсивності, конфігурації або кольору може перешкоджати чіткому розпізнаванню аеронавігаційних наземних вогнів (або дезорієнтувати), повинні усувати, (екранувати або іншим способом модифікувати) для виключення подібної можливості.

8.2.12. Світлове огородження об'єктів

8.2.12.1. На аеродромах цілодобової роботи, світлоогородження повинні мати всі нерухомі об'єкти, що підлягають денному маркуванню.
Світлоогородженню підлягають об'єкти радіосвітлотехнічного та метеорологічного обладнання.
Допускається відсутність світлового огородження на пам'ятниках, культових спорудженнях, а також на об'єктах, затінених більш високим нерухомим об'єктом, що має світлоогородження.
Примітка. Наведений у даному розділі  перелік об'єктів, що підлягають світловому огородженню, не означає, що не допускається світлове огородження інших об'єктів, які на думку експлуатанта аеродрому потребують  такого  огородження.

8.2.12.2. Перешкоди повинні мати світлове огородження на самій верхній частині (точки) і нижче, через кожні 45 м (не більше) ярусами, при цьому у верхніх точках перешкод повинні бути встановлені два загороджувальних вогні, що працюють одночасно.
На димових трубах або інших аналогічних спорудах верхні вогні повинні розміщатися нижче зрізу труби на 1,5-3 м.
Загороджувальні вогні, що встановлюються на об'єктах, що знаходяться на курсах зльоту і посадки повітряних суден (ДПРМ, БПРМ, КРМ і т.п.), повинні бути розміщені на лінії, що перпендикулярна осі ЗПС, з інтервалом між вогнями не менше трьох метрів. Вогонь повинен бути подвоєної конструкції.

8.2.12.3. На об'єктах, що мають велику протяжність або групах близько розташованих об'єктів, верхні загороджувальні вогні, принаймні, на точках або краях об'єктів, що мають найбільше перевищення стосовно поверхні обмеження перешкод, повинні бути розміщені так, щоб можна було визначити загальні обриси і протяжність об'єкта. Якщо два або більше країв перешкоди знаходяться на одній і тій же висоті, допускається маркувати тільки край, найближчий до льотного поля.
Інтервали між загороджувальними вогнями в повздовжньому відношенні не повинні перевищувати 45 м.

8.2.12.4. Висотні будинки і споруди, розташовані всередині забудованих районів, повинні бути позначені загороджувальними вогнями зверху вниз до висоти 45 м над середнім рівнем висоти забудови (рис.8.6.)

Рис. 8.6.  Приклад свілоогородження перешкод
 
Примітка: Розміри А,Б  дорівнюють 45-90 м; В,Г,Д  менше або дорівнює 45 м.

8.2.12.5. Кількість і розташування загороджувальних вогнів на кожному рівні, що підлягає маркуванню, повинно бути таким, щоб із будь-якого напрямку в горизонтальній площині було видно не менше двох вогнів.

8.2.12.6. Загороджувальні вогні повинні бути вогнями постійного випромінювання червоного кольору.
Сила світла вогнів повинна бути такою, щоб вони були помітні, з огляду на інтенсивність сусідніх вогнів і загальну яскравість фону, на якому вони будуть спостерігатися. При цьому сила світла вогню в будь-якому напрямку повинна бути не менше 10 кандел червоного світла.

ПОВІТРЯННИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ.
(ВИТЯГ)

Стаття 46. Маркування нерухомих об’єктів та споруд.
   Всі нерухомі об’єкти та споруди, розташовані поруч з територією аеродрому, повинні бути маркіровані денними і нічними маркувальними знаками та приладами згідно норм придатності аеродромів до експлуатації.
Маркування нерухомих об’єктів та споруд денними і нічними маркувальними знаками здійснюється власниками цих нерухомих об’єктів та споруд за власний рахунок.

Скачать
 
  Рейтинг@Mail.ru G Analytics
разработка сайта веб студия